вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Niewłaściwie zabezpieczone ogrodzenia drewniane błyskawicznie się zużywają i mogą nieodwracalnie stracić swój pierwotny wdzięk i własności. Decydując się na używanie drzewa na płot warto poznać sposoby konserwacji oraz pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas będziemy mogli napawać się jego pięknem przez długie lata.

Wszystkie prace konserwujące płot z drewna powinno się zacząć od dokładnego i sumiennego przygotowania towaru na płot, albowiem od tego uzależniony jest efekt finalny własnych robót. Przed użyciem artykułów do protekcji oraz ozdoby ogrodzeń z drewna kluczowe jest skontrolowanie, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie nosi objawów biokorozji. Nie prędzej niż po zakończeniu obróbki drzewa na płot zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, zwłaszcza w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, winniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu fachowego, który zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i robalami. Gdy konserwujemy już nasze płot przed postępem biokorozji, wypada nanosić kolejne preparaty, jakie ochronią je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli pożądamy zdołać zachować naturalny odcień drzewa naszego płotu, winniśmy zastosować achromatyczny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu ustalonego koloru, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący ewentualnie lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, ochroni płot od środka, jednakże nie wytworzy na jego nawierzchni profilaktycznego filmu. Konserwowane w ten sposób płot zostanie matowe oraz naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej oraz trwalszej asekuracji ogrodzenia, winniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który skuteczniej niż w przypadku impregnatu asekuruje ogrodzenie przed ujemnym wpływem elementów atmosferycznych.

Jak widać ażeby płoty z drzewa były trwałe należy przeznaczyć im dużo uwagi i opieki.

Zupełnie inaczej jest w wypadku ogrodzeń z plastiku. Ten gatunek ogrodzeń jest w pełni wytrzymała na czynniki atmosferyczne przez co nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia PCV nie ulegają również biokorozji zatem służą swoim właścicielom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий